Конспекти уроків

Океани планети Земля

Інтегрований урок фізичної культури з теми «Баскетбол» та загальної географії світу, 7 клас

 I.Організаційна частина
1.Шикування ,привітання.
2.Повідомлення завдань уроку:

                      - вдосконалити техніку передач м’яча на точність та ведення       м’яча;
                      - вдосконалити техніку виконання штрафного кидка;
                      - вдосконалення навичок гри в баскетбол;

                     -  розвинути силу, спритність,стрибучість,мислення та увагу;
                      - виховати сміливість, рішучість, віру у власні можливості.
                      - підбиття підсумків теми « Океани планети Земля».
3.Стройові вправи:
- повороти ліворуч на 90* - схід;
- праворуч на 180* - захід;
- праворуч на 90* - північ;
- ліворуч на 180* -південь.
Після кожного повороту учитель ставить запитання:
-         В яку сторону світу звернена шеренга учнів?
4.Загальнорозвивальні вправи:
- ходьба навшпиньки, на п’ятках, зовнішньому та внутрішньому боці стопи, перекат з п’ят навшпиньки;
- ходьба навприсядки( повний присід);
- біг та різні різновиди бігу.
5. Комплекс ЗРВ .
II Навчальні вправи
1.Передача м’яча у колі. За сигналом учителя змінюється напрямок руху учнів.
2.Гра « Вгадай Океан».
Команди отримують назви:
-         команда 1 – « Тихий океан»;
-         команда 2 – « Атлантичний океан».
-          
Завдання командам
Ведення м’яча до середньої смуги – поворот, пас м’яча на свою команду, добігти до протилежної стіни – виконати завдання з географії, повернутися до своєї команди. Із запропонованих карток вибрати тільки ті, на яких позначені елементи океану команди. Один учень бере одну картку.
3.Вправа «Знайди на карті».
Завдання командам
Ведення м’яча навколо фішок( пам’ятати, що фішки – це суперники, і м’яч слід вести протилежною від суперника рукою) – виконати завдання з географії, повернутися до своєї команди.
Тихий океан
Найбільший
Японські острови
Маріанський жолоб
25 морів
Великий Барєрний риф
Атлантичний океан
Найдовший
Саргассове море
Жолоб Пуерто - Ріко
16 морів
Течія Гольф - стрим
Індійський океан
Найтепліший
Червоне море
Зондський жолоб
11морів
Півострів Аравійський
Північно –льодовитий океан
Найменший
Острів Гренландія
Арктика
11морів
Острів Нова Земля


4.Вправа « Влуч у кошик»
Завдання командам
Виконання кидків м’яча зі штрафної лінії у кошик ( 3 влучення).
Після кидка учень підбігає до стенду із завданнями з географії, відповідає письмово . Виконує ( хл) -15 разів згинання  та розгинання рук від підлоги, а ( дів.) -20 стрибків через скакалку та повертається до команди.
5.Гра у баскетбол

III Заключна частина
1.Шикування у шеренгу.
2.Заспокійлива гра .
3.Підсумки уроку.
4.Оцінювання.
5.Домашне завдання:
- згинання, розгинання рук в упорі лежачи від підлоги:
- хл 2*15;
- дів 2*10.
- повторити тему « Океани планети Земля».

ТЕСТОВІ  ЗАВДАННЯ

Запитання
Відповіді
Площа Тихого океану
179млн км2, 189млн км2
Співвідношення площі Світового океану до площі Землі ( у відсотках)


71 %,72%,73%
Співвідношення площі Світового океану до площі всіх океанів( у відсотках)



50%,51%,52
Найменший океан планети
Індійський, Північно- Льодовитий
Найбільший острів Землі
Мадагаскар,Гренландія
Найтепліша течія
Куросіо, Гольфстрим
Чи істинне твердження,що Саргасове море не має берегів?


Так,ні
Найтепліше море Землі
Мертве, Червоне
Чи відповідає назва Тихого океану його « характерові» ?


Так,ні
Найхолодніша течія світу
Течія Західних вітрів,Сомалійська
  
ТИХИЙ ОКЕАН



-    затока Аляска;
-    Берингове море;
-    Японські острови;
-    Маріанський жолоб;
-    острів Нова зеландія;
-    Гавайські острови.

АТЛАНТИЧНИЙ ОКЕАН

   -    острів Ісландія;
-    Саргассове море;
-    Канарські острови;
-     жолоб Пуерто - Ріко;
-    острів Вогняна Земля;
-    протока Дрейка.



 План-конспект
уроку фізичної культури
 «Баскетбол»
 11 клас

 Мета уроку: формування життєвої компетенції, а саме компетенції навчатися, соціальної компетенції, комунікативної компетенції, інформаційної компетенції, трудової компетенції, компетенції здорового способу життя.
Завдання:
  • Ознайомити зі спеціальними вправами в парах з м'ячем, повторити техніку ведення м'яча зі зміною швидкості, висоти. Закріпити техніку ведення, кидка після подвійного кроку.
  • Сприяти зміцненню здоров'я дітей, профілактиці плоскостопості, формуванню правильної постави.
  • Розвивати швидкість, спритність, координацію рухів.
  • Виховувати дисциплінованість, цілеспрямованість, волю до перемоги, вміння долати труднощі; вироблення свідомого ставлення до занять фізичною культурою
  •  
Інвентар:м'ячі баскетбольні
Місце проведення: великий спортивний зал

№1
Зміст уроку

Час

Методичні вказівки
1
Підготовча частина уроку
ог
пг
Сг



1.Шикування, привітання, рапорт,
Повідомлення завдань уроку.
2.Бесіда «Український баскетбол»









3.Вимір ЧСС за 15с
4.Організуючі вправи:розподіл на 1й,
2й, 3й; перешикування у три шеренги та навпаки. Перешикування з однієї колони в чотири у русі та навпаки.
5.Повільний розігріваючий біг з елементами переміщення баскетболіста:
- приставним кроком правим боком;
- приставним кроком лівим боком;
- біг спиною;
6.Ходьба, відновлення дихання.
Різновиди ходьби по залі з баскетбольними м'ячами (для формування постави та профілактики плоскостопості):
- на носках, м'яч у прямих руках над головою;
- на п'ятах, м'яч у прямих руках перед грудьми;
- на внутрішній стороні ступні, м'яч
у прямих руках над головою;
- на зовнішній стороні ступні, м'яч у
прямих руках перед грудьми.
7.Перешикування у дві колони для
Загальнорозвиваючих вправ у парах
з м'ячем:
1)В.п.:о.с. стоячи обличчям один до
одного, руки внизу, тримаючись
кистями, м'яч утримується між
грудьми партнерів.
1-2.Руки через сторони – вгору
3-4.В.п.
2)В.п.:о.с. стоячи обличчям один до
одного, м'яч у зігнутих руках
перед грудьми:
1-      Крок назад лівою ногою, руки випрямити.
2-      В.п.
3-      Нахил ліворуч, ногу в сторону на носок.
4-      В.п.
3)В.п.:о.с. стоячи обличчям один
до одного м'яч у прямих руках
над головою.
1-      Нахил праворуч, ногу в сторону на носок.
2-      В.п.
3-      Нахил ліворуч ногу в сторону на носок.
4-      В.п.
4)В.п.:о.с. стоячи спиною один
до одного, м'яч у прямих руках над головою.
1-2. Нахил у перед(назад)
3-4. В.п.
5)В.п.:о.с. стоячи спиною один
до одного, м'яч у прямих руках над головою.
1-      випад правою ногою у перед, нахил назад.
2-      В.п.
3-      Випад лівою ногою уперед
нахил назад.
4-      В.п.
6)В.п.:о.с., стоячи спиною один
до одного, м'яч притиснутий
між партнерами на рівні поясі, ноги нарізно, руки прямі в сторони, триматися кистями
1-2.Присісти
3-4.В.п.
7) В.п.:о.с., сидячи на підлозі,
ноги нарізно, впертися ступнями, м'яч у прямих руках
перед грудьми.
1-4 Повороти тулуба ліворуч
5-8 праворуч
8) В.П.:о.с. сидячи на підлозі
впертися ступнями, м'яч у
прямих руках перед груддю
1-2 нахил уперед(назад)
3-4 В.п.
9) В.п.:о.с. стоячи обличчям
один до одного, м'яч в одного з партнерів
1-2 стрибок угору назад
3-4 В.п.
10) В.п.:о.с. стоячи обличчям
один до одного, м'яч в одного з партнерів
1-2 стрибок угору, підкинути
м'яч, партнер ловить його
в стрибку
3-4 В.п.
8. Вимірювання ЧСС за 15с








18
хв

















3
Хв




3
Хв











10
хв


6-7







6-8




6-8









6-7








6-7



6-7









6-7





6-7





6-7


18
хв
18
хв



Виступ з повідомленням на цю тему. (інформаційна компетенція, спроможність шукати, опрацьовувати та передавати інформацію).
Комунікативна компетенція (володіння рідною мовою, ораторським мистецтвом)


Звернути увагу на дотримання правильних інтервалів і дистанцій та на
правильність поворотів




вправа сприяє розвитку координації рухів


Спину тримати прямо






Спину тримати прямо голову не нахиляти
Дивитися прямо






Вправи виконувати на місці.
Уважно слідкувати за утримуванням м'яча




М'яч у руках тримати із силою








Нахилятися якомога нижче









М'яч у руках тримати із силою, партнера підняти на
Спину


М'яч тримати із силою.Під
Час нахилу максимально прогнутися







Уважно слідкувати за утримуванням м'яча






М'яч тримати із силою,
амплітуду рухів збільшувати



М'яч тримати із силою нахили виконувати якомога
нижче


Кожен партнер тягне м'яч із силою до себе



Стрибок назустріч м'ячеві виконувати якомога вище





Готовність до осн. частини
11
 Основна частина
24
хв
24
хв
24
хв


1. Ознайомити зі спеціальними вправами з м'ячем у парах:
а) В.П.:о.с. спинами один до одного
на відстані стопи
1-нахил тулуба назад, передача
м'яча з рук в руки прямими
руками угорі
2- Нахил тулуба вперед прийом
м'яча
3-Передача між ногами
б) В.П.:о.с. стійка спинами один до
одного на відстані кроку
1-      поворот ліворуч передача
м'яча з рук у руки
2-      поворот праворуч передача
м'яча з рук у руки
в) В.П.:о.с. стійка спинами один до
одного на відстані кроку
1-      Перший учень повертає тулуб праворуч, другий ліворуч
- передача м'яча з рук у руки
2- перший учень повертає тулуб
ліворуч, другий праворуч - передача з рук у руки
г) В.п.:о.с. стойка спинами один до
одного на відстані кроку.
1-      поворот ліворуч , передача
м'яча з рук у руки
2-      поворот праворуч, передача
м'яча з рук у руки
д) В.п.:о.с. учні в парах розміщені
один навпроти одного на відстані
двох кроків
1-      один учень підкидає м'яч
угору над собою,
2- учень котрий стоїть навпроти
Виконує прискорення і ловить
м'яч,
3-учень, який підкинув м'яч,
займає місце товариша
є) Передача м'яча в парах:
- двома руками від грудей
- двома руками зверху
- однією від плеча
2. Ведення м'яча на місці та у русі
зі зміною напрямку:
-          ведення м'яча на місці
-          по прямій кроком
-          із зупинкою біля набивного
м'яча
-          зі зміною висоти відскоку, зігнувши ноги в колінах, нахиливши тулуб вперед
-          ведення м'яча кроком з обвезенням партнера, з прискоренням до свого місця.
3. Дві колони стоять навпроти баскетбольних щитів :
-          виконують ведення м'яча;
-          подвійний крок;
-          кидок м'яча з лівого боку;
-          те саме з правого боку
4. Навчальна гра


10
хв

6-8






6-8





6-8






6-8



6-8








6-8


7
хв









1
Хв
10
хв




Енергійно і швидко передавати м'яч з рук у руки
Виконуючи вправу ступнями не ворушити





Повороти тулуба максимальні




Слідкувати за рухами учнів
повороти мають бути одночасними











М'яч підкинути як найвище
вертикально вгору








Під час виконання передачі
Одночасно плече подавати вперед і робити крок однойменною ногою.














Перший крок довший , другий коротший зі стрибком


розвиток соціальної та комунікативної компетенції
111
Заключна частина

1.Шикування
2.Вправи на відновлення дихання
- зробити повільний повний вдих,
затримати повітря
- коротким і сильним поштовхом
видихнути через щільно стулений
рот, не надуваючи щік
3. Вимірювання ЧСС за 15 сек
4.Підсумки уроку, оцінювання
5.Домашнє завдання, перевірка, нове
завдання
3
3
3



Спеціальні дихальні вправи.
Вправа корисна при потребі
«провітрювання» легенів




Звернути увагу на учнів із
підвищеним пульсом
Відпрацьовувати стрибок у довжину з місця








 План – конспект
інноваційного уроку
фізичної культури
для учнів 5 класу

Тема уроку:

    «Спортивні ігри різних народів нашої планети».

Тип уроку:

  урок – гра.

Завдання уроку:

1.     Ознайомити учнів з правилами поведінки та техніки безпеки під час виконання фізичних вправ.
2.     Вдосконалити техніку виконання деяких спортивних ігор.
3.     Сприяти розвитку швидкості, сили, спритності, швидкісно-силовим якостям та координації рухів.

Мета уроку:

  1. Навчити дітей виконувати вправи на драбинці швидкості та координації.
  2. Сприяти залученню школярів до систематичних занять фізичними вправами, навчити оволодівати життєво – важливими руховими навичками, уміннями; виховувати сміливість, силу волі, витривалість, почуття дружби, колективізму, взаємовиручки.

Місце проведення:

- спортивний зал школи.

Інвентар:

 - драбинка швидкості і координації, 2 обручі, повітряні кульки, волейбольна сітка, баскетбольний м’яч, баскетбольне кільце, фітбол, 2 одіяла, ключка для хокею, бар’єр, м’ячик для великого тенісу, карточки пазли, секундомір, фішки, суддівський свисток.













з.п.


Зміст частини уроку


Дозування

Організаційно – методичні вказівки



1.





2.



3.

4.




5.















6.



7.




8.

I. Підготовча частина

Організаційний момент (шикування класу в одну шеренгу, рапорт чергового учня, привітання, пояснення завдань уроку).

Правила поведінки та техніки безпеки під час виконання фізичних вправ.

Вимірювання ЧСС за 15 сек.

Організовуючі вправи:
- повороти на місті: «ліворуч», «праворуч», «кругом»;
- стройові кроки на місті;

Різновиди ходьби:
- ходьба на носках руки підняті вверх;
- ходьба на п’ятках  руки за спиною;
- ходьба на внутрішній стороні ступні руки на поясі;
- ходьба на зовнішній стороні ступні руки на поясі;
- ходьба з високим підніманням стегна руки на поясі;
- ходьба випадами;
- ходьба у півприсяді руки на поясі;
- ходьба у повному присіді.

Різновиди бігу:
- біг у повільному темпі;
- біг змійкою;

Вправа на відновлення дихання:
1-4 - руки вгору – вдих,
5-8 - руки опустити вниз – видих.

Вправи на драбинці швидкості та координації.
https://pp.vk.me/c411825/v411825712/54f4/V84u_TCyflg.jpg
 



15 хв.

2 хв.





1 хв.



30 сек.

1хв. 30 сек.




2 хв.















3 хв.



30 сек.




4 хв. 30 сек.




Присутність учнів, звернути увагу на зовнішній вигляд, взуття.



Чітко виконувати вправи за командою вчителя.


Готовність організму учнів до роботи на уроці.
Звернути увагу на дотримання правильних інтервалів та дистанцій.



Долоні одна навпроти іншої. 

Спину тримати прямо, голову не нахиляти, дивитися вперед.




Носок тянем вниз.

Глибокий випад.
Спину тримати рівно

Руки на колінах.

Дихання рівномірне.
Вправа сприяє розвиткові координації рухів.

Поглядом супроводжуємо кисті рук.



Всі вправи потрібно виконувати максимально точно, чітко і з максимальною концентрацією. Спочатку потрібно навчитись виконувати вправу, а після того добавляти швидкість.
















1.



















2.












3.










4.













5.









II. Основна частина

Учні стають в колону. За командою вчителя вони рухаються до країни №1. Їм потрібно скласти слово пазл  назву країни та гру яка зародилася у цій країні. Після того як учні відгадають слова, вчитель пояснює завдання гри. І так подорожуючи по всіх країнах.

Країна №1. Англія. Футбол.
«Повітряний футбол»
Клас ділиться на дві команди.
У залі кріплятьсь два обручі (ворота). Перед кожною командою навпроти воріт на підлогу кладеться повітряна кулька. За командою вчителя учні повинні задмухати кульку у ворота, не допомагаючи собі ані руками, ані головою, ані ногами. Тільки дмухати. Після того як гравець задмухав кульку у ворота, бере її руками і передає іншому учаснику своєї команди. Виграє найспритніший.
(до слідуючої країни діти рухаються в повному присяді).

Країна №2. Греція. Бадмінтон.
«Цікавий бадмінтон»
Кожній команді дається по дві повітряні кульки. Гравці намагаються перебити через волейбольну сітку на половину суперників якомога більше шариків. Перемагає та команда на чиїй половині не буде жодного шарика.
(до слідуючої країни діти біжать взявшись за руки).

Країна №3. США. Баскетбол.
«Влучно в ціль»
Кожен учень по черзі повинен влучити баскетбольним м’ячем в баскетбольне кільце. Перемагає команда в якої більше попадань.
(до слідуючої країни діти рухаються спиною вперед в упорі).

Країна №4. США. Волейбол.
«Веселий волейбол»
Кожна команда тримає у руках одіяло. За сигналом одна команда одіялом повинна перекинути фітбол через волейбольну сітку на половину суперників. Завдання іншої команди впіймати фітбол, так щоб він не доторкнувся підлоги.
(до слідуючої країни діти рухаються стрибками на одній нозі).

Країна №6. Канада. Хокей.
«Влучний хокеїст»
Кожен учень по черзі хокейною ключкою повинен влучити у маленькі ворота м’ячем для великого тенісу.
Перемагає команда в якої більше попадань.


25 хв.


























1.

2.





3.






4.

5.

6.



III. Заключна частина

Шикування класу.

Гра на увагу: «Кущі, дерева, світлофор»




Вправи на відновлення дихання:
- зробити повільний повний вдих, затримати повітря.
- коротким і сильним поштовхом видихнути через рот.

Вимірювання ЧСС за 15 сек.

Домашнє завдання.

Правила поведінки під час виходу зі спортивної зали.

5 хв.

30 сек.

2 хв.





30 сек.






30 сек.

1 хв.

30 сек.







«Кущі» - учні присідають, «Дерева» - стають на носки, руки вверх, «Зелений» - марширують, «Жовтий - плескають у долоні», «Червоний» - стоять.
Спеціальні дихальні вправи. Вправа корисна при потребі «провітрювання» легенів.




Звернути увагу на учнів з підвищеним пульсом.


Виходити зі спортивної зали звичайним кроком, не порушуючи строю, тримаючи дистанцію.




 План-конспект уроку фізичної культури
 для учнів 9 класу
з теми «Футбол»


Тема уроку: Ведення м'яча. Удари ногою у різний спосіб на точність. Удари головою по м'ячу середньою частиною лоба у стрибку

Цілі уроку:
1.Удосконалювати техніку ведення м'яча у різний спосіб.
2. Повторити удари ногою у різний спосіб на точність.
3. Виконувати удари головою по м'ячу середньою частиною лоба у стрибку.
4. Сприяти розвитку швидкості,спритності,координації рухів.
5. Виховувати дисципліну.
Обладнання: баскетбольні м’ячі, секундомір, свисток, кеглі.
Зміст уроку
Дозування
Методичні вказівки
І
Підготовча частина
10-12хв.


Шикування,цілі уроку,рапорт,техніка безпеки на уроці баскетболу, інструкція  №5. Вимір ЧСС.
Різновиди ходьби: звичайна ходьба, на носках,на п’ятках,перекатом,випадом, звичайна ходьба.
Біг:повільний,приставним лівим,правим боком, з високим підніманням стегна, з захлестом гомілки назад,спиною вперед,з прискоренням,повільний біг,переходячи на крок.
Комплекс загально-розвиваючих вправ:
1.В.п., о.с. руки на поясі,нахили головою.
1. Вперед
2.Назад
3. Вліво
4. Вправо
2. В.п.о.с.руки на поясі,кругові оберти головою
1-4 вправо
5-8 вліво
3. В.п.о.с.права  рука вгорі
1-2 ривки руками
3-4 зміна положення рук
4. В.п.о.с. м’яч в руках
1-2поворот вправо
3-4поворот вліво
5. В.п.о.с.м҆яч в руках
1-2нахил тулуба вправо
3-4 те саме вліво
6. В.п.о.с.руки до плечей
1-4 кругові оберти руками вперед
5-8 те саме назад
7. В.п.о.с.м҆яч в руках
1 підняти руки вгору
2 вниз
3 вліво
4 вправо
8. В.п.о.с.м҆яч в руках
1 нахил тулуба до правої ноги
2 до підлоги
3 до лівої
4 в.п.
9. В.п.о.с. м’яч в руках
1-4 кругові оберти вправо
5-8 вліво
10. В.п.о.с.м҆яч в руках
1 присід,м’яч перед собою
2 в.п.
3-4 те саме
11.В.п.о.с. м’яч перед собою
1 мах правою ногою до м’яча
2 в.п.
3 те саме лівою
4 в.п.
Вимір ЧСС

1хв.
1хв.


2хв.



2хв





6хв.
В шеренгу за зростом. Наявність спорт одягу,взуття. Слідкувати за поставою,тримати дистанцію 2 кроки. Темп середній. Чітке виконання вправ.





Перешикування в 3 шеренги.  Фронтально.

Чітке виконання вправ.






Лікті не згинати


Прямі руки.



Слідкувати  за поставою
















Дівчата 10разів,
Хлопці 15разів


Мах з максимальною амплітудою.


Скласти м'ячі
ІІ
Основна частина
30-32хв.



1.Ведення м’яча:
- по прямій
- обведення кеглей
- звичайне ведення, назад вести задом



2.Удари по м'ячу головою середньою частиною лоба

3.Удари ногою у різний спосіб на точність:
- м’яч,що лежить
- від партнера
- внутрішньою частиною стопи
- після ривка до м'яча
Навчальна гра:
-         гра дівчат
-         гра хлопців
7хв.







5хв.


10хв.





10хв.
Повторити  техніку ведення,кращий учень показує виконання вправ, м’яч від себе далеко не відпускати. Темп середній.
В колі,по черзі накидають м’яч.
В 2-3х групах.

Перешикування в 2 колони. Повторити види ударів,відпрацювання учнями


Повторити  правила гри

ІІІ
Заключна частина
3хв.


Шикування,вправи на відновлення,біг у чергуванні з ходьбою. Вимір ЧСС.
Підсумки,оцінювання.
Домашнє завдання: згинання рук в упорі лежачи:  хл.25-30р.,                                дівч.18-25р.

У шеренгу за зростом.
За сигналом вчителя.




 КОНСПЕКТ

СЮЖЕТНО – ІГРОВОГО ІНТЕГРОВАНОГО УРОК У– ПОДОРОЖІ
( ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА, ПРИРОДОЗНАВСТВО)


 Тема: « Гімнастика»
Мета уроку: розвиток загальної витривалості засобами фізичної культури;     оновити рухову пам’ять шляхом повторення отриманих навичок ї вмінь,    створити умови для розвитку спритності, координації, швидкісно - силових і інших якостей.
Завдання уроку:
1. Закріплення навичок з оволодіння технікою виконання перекидів уперед, стрибків у довжину з місця.
2. Розвиток сили м’язів рук за допомогою підтягування тулуба на канаті.
3. Розвиток швидкості реакції, швидкісно – силових якостей за допомогою рухливої гри « Африканське полювання» і стрибків у довжину з місця.
4. Виховання морально – вольових якостей: почуття дружби і взаємовиручки, завзятості у досягненні наміченої мети.
Обладнання: гімнастичні мати, секундомір,2 волейбольні м’ячі,крейда, канат, гімнастична лава, « пастка».
Методи навчання: словесний,ігровий,наочний, колового тренування.
Міжпредметні зв’язки: природознавство.

Зміст уроку
Дозу-вання
Організаційно – методичні вказівки







П
і
д
г
о
т
о
в
ч
а









ч
а
с
т
и
н
а

8
-
12
х
в
1.     Шикування за рівнем фізичної підготовленості.
2.     Привітання.
3.     Мотивація діяльності дітей на уроці:
-         запропонувати учням подорожувати по Африці для того, щоб побачити найкрасивішого птаха на землі – Райського птаха.
-         пояснити суть діяльності учнів на уроці.
4.     Стройові вправи:
·        повороти на місці,
·        стройовий крок,
·        розрахунок на 1 – 2-й,
·        перешикування із однієї шеренги в дві.
5.     Різновиди ходьби:
·        на носках;
·        на зовнішній та внутрішній стороні стопи;
·        у напівприсяді та повному присяді;
·         спортивна ходьба;
·         рівномірний біг.
6. Вправи на відновлення дихання: ходьба зі змахом рук  ( вдих – видих).
7. ЗРВ у колі.
Щоб ми змогли побачити райського птаха, нам потрібно стати сильними і здоровими, зробити зарядку.
В африканських лісах живуть людиноподібні мавпи – шимпанзе і горили. Зараз ми будемо робити «мавпячу   зарядку» - я буду показувати вправи, я ви за мною повторюватимете. 







1. В.п. – о.с., руки на поясі:
1 – 4 – нахили голови вправо, вліво, вперед, назад.
2. В.п. – те саме: 1 – 4 – почергове піднімання плечей угору,
3. В.п. – по парах, обличчям одне до одного, взявшись за руки: 1 – 4 – поворот у правий бік під руками, 1 – 4 –те ж в іншу сторону.
4. В.п. – руки один у одного на грудях, стоячи в колі;
1-3 – нахил тулуба вперед, 4 – в.п.
5. В.п. – руки один у одного на грудях, стоячи в колі;
1-3 – нахил тулуба назад, 4 – в.п.
6. В.п. – о.с. руки на плечах, стоячи в колі. 1 – 2 – присідання, 3 – 4 –в.п.
7. В.п. – взявшись за руки: 1 – 4 – низькі підскоки угору: 1 – 4 – високі підскоки угору.
8. Підрахунок ЧСС  .                     

30 сек.

30 сек.
1хв.






1хв.





1 хв.








1хв.


6хв.















3- 4
рази

6-8
разів

3-4 рази




3-4 рази

3-4 рази
3-4 рази

Звернути увагу на поставу учнів,
шикування.
Учитель. Діти! А ви знаєте, який найкрасивіший птах на землі? Це райський птах. І живе він в Африці. У цього птаха найкрасивіший хвіст, що в 4 рази довший тулуба. Ви хочете його побачити? Тоді відправляємося в далеку подорож, адже Африка перебуває по інший бік екватора!
( Показати дітям карту подорожі).
Африка розташована дуже далеко, тому нам доведеться дуже багато ходити й бігати. Ви готові?
В Африці живуть найменші люди земної кулі – « пігмеї». Зріст чоловіків не вище 140см. Живуть вони в куреннях, схожих на невеликі зелені горбки, що споруджуються з пальмового листя.
Найшвидший у світі птах – африканський страус, може розвивати швидкість 60 км/ год, його зріст 2,5 м, живе в Північній Африці.
В Африці живе ще гепард. Він, переслідуючи антилопу, розвиває швидкість 110 км/год, але не може довго бігти з такою швидкістю.
Шикування на витягнуті руки.

Стежити за правильним виконанням вправ.

Дозування навантаження виходячи з функціонального стану дітей.

Учитель показує виконання вправи у парі з учнем класу.

Учитель стоїть у колі з дітьми і виконує вправи.



Діти підраховують ЧСС, за 10 сек. – 25 – 30 уд.





О
с
н
о
в
н
а



ч
а
с
т
и
н
а

25
-
30
Х
в
1.Перешкода № 1
Стрибок у довжину з місця
В африканських ріках живуть крокодили. Якщо ви не перестрибнете ріку, то ризикуєте бути з’їденим крокодилами.
Перешкода № 2
Лазіння крізь тропічні зарості
Вам необхідно пролізти по цьому лазі.
Перешкода №3
Перекиди вперед
Вам необхідно зробити 2 – 3 перекиди разом.
Перешкода № 4
Підтягування тулуба на руках
В Африці ростуть повзучі рослини ліани. Їхні стебла дуже міцні, вони плетуться по деревах, мавпи використовують їх як канати.
Один кінець каната прив’язаний до швецької стінки, другий -  у руках. Діти , сидячи ноги нарізно на ослоні, підтягують себе за допомогою каната.
Перешкода № 5
Ходьба по болоту
Вам необхідно перестрибнути з купини на купину, щоб не провалитися в болото. Той , хто оступився, починає спочатку.

2.Шикування
Розрахунок на 1 – 2-й.
І останньою нашою перешкодою буде рухлива гра « Африканське полювання». Розподіл на дві команди.
 3. На завершення вчитель показує райського птаха дітям через мультимедійну систему.






































15-20 хв.

Отже, діти, ми зустріли в Африці вже багато тварин та птахів, але райського птаха ще не зустріли. Щоб його знайти, нам необхідно подолати багато перешкод у тропічних лісах центральної Африки. Всі діти один за одним проходять смугу перешкод потоковим методом ( 3 – 4 рази).

Учитель, розповідаючи про кожну перешкоду, сам виконує всі завдання.










Купини намальовані крейдою на підлозі.







Правила гри:
Перші номері – « Гепарди» стають за лицьову лінію зліва. Другі номери – « Газелі» стають за лицьову лінію справа. Учитель починає рахувати від 1 до 10, а діти сходитися на зустріч один одному. Після цифри 10 учитель називає одну із команд. Та команда, що назвали, - тікає за лінію, а та команда, яку не називали, - наздоганяє. Той гравець, якого торкнулися, переходить в іншу команду.Гра повторюється спочатку
З
а
к
л
ю
ч
н
а

ч
а
с
т
и
н
а
5
хв
1.Діти утворюють коло – розімкнувшись на витягнуті руки.
2.Аутогенне тренування ( сидячи в колі).
3. Підрахунок ЧСС.
4.Підведення підсумків уроку.
Отже, діти, на уроці ми повторили техніку стрибка у довжину з місця, перекиди вперед. Усі ви дуже старалися! Молодці!
5.Домашне завдання.
Я помітила у ході уроку, що у вас не дуже сильні руки, тому вдома ви будете виконувати згинання – розгинання рук в упорі лежачи від підлоги: 4 підходи по4 – 5 разів дівчата, та 6 – 8 разів хлопці.
6. Вихід із залу.

1 хв.

2 хв.

10 сек.
1хв.




1хв.





30 сек.
Діти сидять на підлозі, учитель говорить текст аутогенного тренування.

Відновити ЧСС
до 15 – 20 уд. за сек.











Стройовим кроком



КОНСПЕКТ
ІНТЕГРОВАНОГО УРОКУ – ЗМАГАННЯ З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
( 6 КЛАС)

Тема: « Футбол»
Мета уроку: поглибити знання учнів з історії козацтва; закріпити отримані дітьми навички й уміння з техніки ведення м’яча, зупинки м’яча підошвою й удару серединою підйому в русі й навісці; розвитку в учнів загальної витривалості, спираючись на кращі традиції українського народу. Оновлення рухової пам’яті шляхом повторення отриманих навичок і умінь, створення умов для самостійного розвитку кондиційних якостей.
Завдання уроку:
1. Закріпити отримані учнями уміння й навички з ведення м’яча, зупинки м’яча на місці підошвою правою і лівою ногами, зупинки м’яча підошвою в русі.
2. Навчити учнів техніці виконання удару серединою підйому в русі і на місці.
3. Розвиток в учнів загальної витривалості засобами спеціальних вправ й навчальної гри у футбол.
4. Формування в учнів навичок здорового способу життя.
5. Виховання морально – вольових якостей: патріотизму, любові  до рідної України, дружби, взаємодопомоги, відповідальності за свою команду за допомогою спортивної естафети.
Обладнання: футбольні м’ячі, секундомір, фішки, спеціальне табло з зашифрованими словами для кожної команди..
Методи навчання: ігровий, наочний, метод змагання та метод вправи, робота в групах.
Міжпредметні зв’язки: історія України.


Зміст уроку
Дозування
Організаційно – методичні вказівки







П
і
д
г
о
т
о
в
ч
а









ч
а
с
т
и
н
а

8
-
12
х
в
1.Шикування за рівнем фізичної підготовленості.
2.Перевірка правильної постави.
3. Привітання.
4.Мотивація діяльності учнів, пояснення сутності діяльності школярів на уроці.
5. Невеликий віршований монтаж.
 Учитель. Діти ! Сьогодні наш незвичайний урок фізкультури буде присвячений історії нашої рідної країни – України! А давайте разом згадаємо хто такі вони – козаки? Хто були наші далекі предки, які жили у стародавні часи на Україні? Ці люди називалися запорізькими козаками, які захищали нашу рідну Україну від лютих ворогів і жили вони у Запорізькій Січі на острові Хортиця! А чи хочете ви хоча б на перший урок спробувати побувати справжніми козаками, побувати на острові Хортиця, дізнатися, як вони жили, чим займалися, як розважалися? Отож зараз я вам пропоную спробувати стати справжніми козаками та козачками. Щоб козаками стати, треба багато знати, бути сильними, спритними, умілими, кмітливими, любити свою Батьківщину».
Так, для початку уроку нам треба, розім’яти свої м’язи. Перед початком воєнних дій козаки звичайно розминалися, вони швидко бігали, виконували різні силові вправи. Зараз ми дізнаємось чи гідні ви бути справжніми козаками та козачками.
6. Різновиди ходьби:
·        навшпиньках;
·        на п’ятах;
·        на внутрішньому та зовнішньому боці стопи;
·        у напівприсіді, в повному присіді;
·        стрибками в широкому кроці, з підскоками;
·        спортивна ходьба.
7. Різновиди бігу:
·        з високим підняттям стегна;
·        з захлестом гомілки назад;
·        приставним кроком правим та лівим боком;
·        з прискореннями, із зупинкою по свистку, і зміною напрямку руху.
Ноги розім’яли – а тепер розімнемо руки!
Зараз ми позмагаємося у перетягуванні канату.
8. Рухлива гра  «Перетягування канату».
9. Підрахунок ЧСС  .                    

30 сек.

30 сек.
1хв.
1хв.


1хв.




































30 сек.









30 сек.












5 хв.

1 хв.

Фронтальний метод.
Звернути увагу на зовнішній вигляд учнів і самопочуття.




1 учень
Сяяли на сонці шаблі запорожці,
Як вони на конях
 гнали ворогів.
Козацькому роду нема переводу,
Лине його слава
з далечі віків.
2 учень
На острові, на Хортиці,
За порогами Дніпра,
Там зійшла козацька слава
Для народного добра.
3 учень
Там собі на вольній волі
Процвітала мати – Січ,
Там її вірненькі діти
Стерегли як день, та ніч.
4 учень
Та і ми, славних
 предків онуки,
Як бувало на Січі отій,
Своє серце, і розум,
і руки
Віддамо Батьківщині святій.
Учитель. Отже, славне товариство, чи готові ви зараз показати свою спритність, винахідливість, жагу до перемоги!
Учні. Готові!
Учитель. Наш девіз!
Учні. Воля! Рівність!
Братерство!
Наше правило: Один за всіх і всі за одного!
Наша мета: Перемога!
Стежити за правильною поставою учнів.
























О
с
н
о
в
н
а



ч
а
с
т
и
н
а

25
-
30
Х
в
Продовжуємо наше змагання.
1.Клас розділити на дві команди по 9 – 10 чоловік.
( 1 м’яч на команду)
Змагання естафета з елементами « Поле чудес».
Завдання для естафет:
Ведення м’яча по прямій зовнішньою частиною стопи до стіни, розворот, м’яч у руки не брати, ведення м’яча назад.








Ведення м’яча між фішками:
один гравець веде м’яч до стіни, м’яч залишає біля лінії, назад рухається звичайним бігом. Другий гравець уперед біжить звичайним бігом, а назад веде м’яч між фішками.
-         Зустрічна естафета:
зупинка м’яча підошвою.
Зупинка підошвою в русі, з ударами по м’ячу серединою підйому.
Команди по черзі відгадують зашифроване слово.
Підбиття підсумків рахунку.
Нагородження команд. Команда – переможець отримує приз булаву – символ гетьманської влади на Україні. А зараз, діти, давайте поміркуємо, як же козаки відпочивали, що вони робили, поки не було війн і суперечок? Наші предки, так само, як і ви, дуже полюбляли гру у футбол, вони у свій вільний час грали в цю стародавню спортивну гру.



Навчальна гра у міні – футбол.
-         Поки хлопці грають, дівчата відповідають на запитання з історії українського козацтва..
У разі правильної відповіді на запитання вони можуть принести бали своїй команді( запитання підготувати заздалегідь).
- Потім дівчата грають у міні – футбол, а хлопці відповідають на запитання з історії України.



2 хв.





2 хв.











2 хв.






3 хв.
























10 хв.







10 хв.



Учитель. Діти! Ви бачите на стіні спеціальне табло з зашифрованими словами для кожної команди. Вам треба це слово відгадати. Можна використовувати допомогу. Якщо команда виконала завдання без помилок, то їй дозволяється відкрити будь – яку літеру, в іншому разі – ні. Перемагає та команда, яка першою закінчить виконання всіх естафет і відгадає зашифроване слово.

Поки вчитель говорить завдання, наперед підготовлений учень показує всі завдання.



Ведення м’яча виконують під час бігу ударами один за другим по м’ячу. Удари ці повинні бути такими, щоб м’яч відскакував на бажану відстань уперед. При веденні  намагайтеся тримати голову так, щоб бачити м’яч і все довкола.
-         по прямій лінії м’яч вести зовнішньою частиною підйому;
-         при веденні м’яча між фішками м’яч треба вести внутрішньою частиною підйому.

Поки грають хлопці – дві найпідготовленіші дівчини судять гру, а коли грають дівчата – судять два найпідготовленіших хлопці.







З
а
к
л
ю
ч
н
а

ч
а
с
т
и
н
а
5
хв

1.Шикування
2.Спокійна ходьба зі змахами рук.
3. Підрахунок ЧСС.
4.Підведення підсумків уроку.
 Учитель: Отже, діти, сьогодні  на уроці ми були з вами запорізькими козаками, дізналися, як вони жили, відпочивали, як вони грали у футбол.
Закріпили свої уміння з техніки виконання ведення м’яча, зупинки м’яча підошвою, навчилися виконувати удар середньою частиною підйому.
5.Виставлення оцінок за урок.
Всі діти добре старалися, тому команда – переможець отримує 12 балів, а інша команда отримує теж високий бал – 10.
6. Слухання відповідей учнів на запитання з   історії України.
7.Домашне завдання: стрибки на скакалці за одну хвилину.
8. Залишення спортивного залу.


30 сек.
30 сек.

1 хв.
1хв.
















1хв.

1 хв.
Вправи на відновлення дихання.























Стройовим кроком


 КАРТКИ З ЗАПИТАННЯМИ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

У якому столітті виникло козацтво?(кінецьXVпочаток XVII століття)
Яку назву мали козацькі прапори?( корогви)
Що було ознакою влади гетьмана?
(булава)
Якою була військова організація Запорізької Січі?( полк, сотня, курінь,кіш).
Назвіть військові звання в Запорізької Січі? (полковник,гетьман,сотник, курінний,кошовий,отаман,осавул)
Що входило до озброєння козаків?
( самопали, рушниці, пістолети,шаблі,списи,луки,стріли,гармати)
Як називалися козацькі військові човни, які використовувалися під час набігів на Туреччину?(чайка, байдарка)
Перерахуйте одяг,який носили козаки. (свита,жупан,шаровари,кунтуш,сорочка)
Назвіть козацьких отаманів,яких ви знаєте.
( Сірко, Сагайдачний, Полуботок, Хмельницький)
  














Немає коментарів:

Дописати коментар